Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze 2011

Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze za rok 2010 OSP Przyszowa.

W dniu 13 lutego  2011 roku w budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyszowej odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Jednostki za rok 2010. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście oraz członkowie OSP.  Uroczyste zebranie zaszczycił swoją obecnością  Pan Bronisław Dutka – Poseł na Sejm RP.

Następnie członkowie ustępującego zarządu przedstawili sprawozdanie za miniony rok i plan działalności na następne miesiące.

Sprawozdanie z działalności Zarządu OSP w Przyszowej

za rok 2010 przedstawiony na Walnym Zebraniu

Sprawozdawczym dnia 13.02.2010

Działalność naszej jednostki to głównie dążenie do tego aby na terenie nam podległym tj. sołectwo : Przyszowa i Berdychów poprzez działania prewencyjne maksymalnie ograniczyć zagrożenie pożarowe.

Miniony rok  był bogaty zarówno  w wydarzenia,  które przynoszą radość i zadowolenie ale  i nie zabrakło i też  wydarzeń przynoszących  nam  smutek i żal.
Odnotowaliśmy w danym roku sprawozdawczym 33 wyjazdy naszych ochotników.

W tym:

• 6 pożarów,
  • 27 MZ,
  • a także braliśmy udział w zabezpieczeniu ruchu związanym z uroczystościami kościelnymi.

v  W dniu 27 czerwiec 2010 r. odbyła się Pielgrzymka Strażaków – Ochotników do

Sanktuarium w Limanowej.

v  W dniu 20 Października 2010 r. odbyła się Pielgrzymka Strażaków – Ochotników do

Sanktuarium w Łagiewnikach.

W minionym roku wykonaliśmy  prace  remontowe  oraz poprawiające funkcjonalność budynku, które  przedstawiają się następująco:

1.    wykonanie klimatyzacji w pomieszczeniach parteru,

2.    modernizacja instalacji elektrycznej na parterze,

3.    remont kompleksowy sali dużej,

4.    wykonanie nowych krzeseł,

5.    przebudowa klatki schodowej,

6.    wymiana posadzki w ciągu komunikacyjnym,

7.    wymiana płytek posadzkowych na klatce schodowej,

8.    malowanie korytarzy i klatki schodowej wraz z szpachlowaniem,

9.    wykonanie ścianki odgradzającej parter od piwnicy,

10.  przebudowa instalacji centralnego ogrzewania,

11.  wykonanie termoizolacji na stropie piętra.

Szanowni druhowie są to ważniejsze wydarzenia roku sprawozdawczego zrealizowanego w dużej mierze przy Waszej pomocy i dzięki waszemu zaangażowaniu. Niemniej jednak budynek naszej remizy czeka na dalsze prace remontowe jak i konserwacyjne, które są konieczne aby był utrzymany w odpowiednim stanie.

Została zaprojektowana i wykonana strona internetowa naszej jednostki – co w krótkim zarysie ukazuje pokaz slajdów -  i już funkcjonuje, chociaż wymaga jeszcze dużego nakładu pracy w celu umieszczenia tam odpowiednich materiałów ukazujących działalność jednostki. Strona została zasponsorowana przez Firmę „TOP CEZAR” za co serdecznie dziękujemy gdyż w znacznym stopniu pozwoli nam ukazać działalność  jednostki  a tym samym zachęci nowe osoby do wstępowania w nasze szeregi.

Na tą chwilę nasza Jednostka czekała wiele lat, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu druhów oraz pomocy naszych przyjaciół nasze marzenia zostały spełnione. Samochód ten spełnia w pełni nasze oczekiwania – posiada napęd 4 x 4, zbiornik wody 3000 litrów, pompę wysokiego i niskiego ciśnienia,  2 x 60m szybkie natarcie, najaśnicę, wyciągarkę elektryczną. Został zakupiony ze środków Urzędu Gminy w Łukowicy. Dlatego też w imieniu wszystkich druhów naszej Jednostki składam ogromne podziękowanie Pani Czesławie Rzadkosz – Wójtowi Gminy Łukowica oraz Radzie Gminy Łukowica za wypracowanie odpowiednich środków finansowych dzięki, którym można było sfinansować zakup samochodu .uroczystość

W minionym roku został także pozyskany sprzęt taki jak: cztery radiostacje w tym jedna przewoźna, torba R1 dla OSP, pompa szlamowa, pompa pływająca. Pozyskaliśmy także dwie latarki halogenowe, 4 łańcuchy do samochodu bojowego MAN, został ulepszony system selektywnego powiadamiania ratunkowego.

Za pomoc w pozyskaniu wyżej wymienionego  sprzętu – wiemy  że wiąże się to z odpowiednimi środkami pieniężnymi , których  jest zawsze za mało  – jeszcze raz  wszystkim bardzo dziękujemy  a szczególnie Pani Wójt  i prosimy o dalszą pomoc gdyż  potrzeby  mamy jeszcze ogromne .

Myślę że wszystkie te działania oraz nasza praca zachęci i przyciągnie młodzież,  która w znacznym stopniu zasili nasze szeregi druhów - to główny cel jaki stawiamy sobie w bieżącym roku, gdyż nowi ludzie to nowe życie i nowe pomysły a to jest bardzo potrzebne każdej Jednostce.

Kończąc pragnę podziękować wszystkim druhom oraz osobom  które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do rozwoju naszej Jednostki  a szczególnie tym którzy  brali udział w akcjach ratowniczych – nie muszę ich wymieniać, gdyż to przeważnie ci sami druhowie którzy poświęcali swój cenny czas dla dobra innych osób.

Naczelnik OSP Przyszowa

Oficjalna część spotkania zakończył wybór nowych władz jednostki. Prezesem OSP w Przyszowej został dh Antoni Skirliński a naczelnikiem dh Paweł Hybel.