Dzień Strażaka

„Dzień Strażaka w OSP Przyszowa”

Uroczystą Mszą Świętą o godzinie 1500 w minioną niedzielę 03.05 11 r. strażacy rozpoczęli swoje święto.

„Dzień Strażaka” - święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też zarazem piękną służbę. Niejednokrotnie na dźwięk syreny alarmowej niezależnie od pory dnia, święta i sytuacji, pozostawiają swoje domowe obowiązki, a czasem nawet pracę i ruszają z pomocą innym ludziom. Pomoc tych strażaków jest nieoceniona. Zawsze można na nich liczyć. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który poniósł męczeństwo, gdy śpieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom, stał się opiekunem strażaków w wielorakich niebezpieczeństwach, jakie na co dzień zagrażają człowiekowi.

W Kościele Parafialnym odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji obecnych i zmarłych strażaków naszej jednostki. Następnie na placu przy budynku remizy druhowie, podczas okolicznościowych przemówień wysłuchali podziękowań za ich bezinteresowną służbę oraz zostali odznaczeni medalami i odznakami za ich zasługi dla pożarnictwa. Po przejściu do budynku remizy tradycyjnie czekała na druhów „strażacka grochówka”.

Jak co roku w obchodach „Dnia Strażaka” towarzyszyła nam orkiestra dęta „ Echo Gminy Łukowica” - za co serdecznie dziękujemy .