„Dzień Strażaka w OSP Przyszowa”

„Dzień Strażaka w OSP Przyszowa”

Uroczystą Mszą Świętą o godzinie 1500 w niedzielę 03.05 14 r. strażacy rozpoczęli swoje święto.

W Kościele Parafialnym odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji obecnych i zmarłych strażaków naszej jednostki. Następnie na placu przy budynku remizy druhowie, podczas okolicznościowych przemówień wysłuchali podziękowań za ich bezinteresowną służbę oraz zostali odznaczeni medalami i odznakami za ich zasługi dla pożarnictwa. Odbyło się także ślubowanie nowo przyjętych druhów do naszej jednostki. Po przejściu do budynku remizy tradycyjnie czekała na druhów „strażacka grochówka”.

Jak co roku w obchodach „Dnia Strażaka” towarzyszyła nam orkiestra dęta „ Echo Gminy Łukowica” - za co serdecznie dziękujemy .