Uroczyste wręczenie aktu włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, która była odprawiona w kościele parafialnym . Mszę świętą celebrował ksiądz mł. bryg. Władysław Kulig - kapelan Małopolskich strażaków wraz z ks. Janem Gajdą. W mszy świętej udział wzięli zaproszeni goście, poczet sztandarowy, pododdziały straży pożarnej OSP oraz zespół regionalny "Przyszowianie". Następnie w budynku remizy wprowadzeniem sztandaru jednostki oraz meldunkiem złożonym przez naczelnika OSP Przyszowa, który odebrał Zastępca Małopolskiego Komendant Wojewódzki PSP starszy brygadier Adam Rzemiński rozpoczęły się uroczystości związane z wręczeniem aktu włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Następnie Antoni Skirliński - Prezes Zarządu OSP Przyszowa, przywitał przybyłych gości oraz przedstawił krótki rys historyczny związany z włączeniem do KSRG .W uroczystym apelu udział wzieli m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Zastępca Małopolskiego Komendant Wojewódzki PSP starszy brygadier Adam Rzemiński, Komendant Powiatowy PSP w Limanowej bryg. Janusz Kurzeja, Z-ca KP PSP Limanowa mł. bryg. Tomasz Pawlik, V-ce Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Kazimierz Czyrnek, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Uszula Nowogórska, przedstawiciele Zarządu Powiatu; starosta Jan Puchała i wicestarosta Mieczysław Uryga, z Rady Powiatu Leszek Lis, a także Wójt Gminy Łukowica Czesława Rzadkosz, oraz radni gminy Łukowica.