Walne Zebranie Sprawozdawcze 2017

Sprawozdanie z działalności Zarządu OSP w Przyszowej

za rok 2016 przedstawione na Walnym Zebraniu

Sprawozdawczym dnia 28.01.2017

Znów nadszedł czas podsumowania kolejnego roku działalności naszej Jednostki. Był to jeden z spokojniejszych okresów sprawozdawczych pod względem wyjazdów. W tym roku nie doznaliśmy żadnej klęski żywiołowej na naszym terenie.

Działalność naszej jednostki to głównie dążenie do tego aby, na terenie nam podległym tj. sołectwo : Przyszowa i Berdychów ograniczyć maksymalnie zagrożenie pożarowe.

Miniony rok  był bogaty zarówno  w wydarzenia  które przynoszą radość i zadowolenie ale  nie zabrakło i też  wydarzeń przynoszących  nam  smutek i żal.

W roku ubiegłym pożegnaliśmy druha śp. Zbigniewa Wilczyńskiego. Proszę o powstanie i uczczenie pamięci druha minutą ciszy.

Odnotowaliśmy w danym roku sprawozdawczym 34 wyjazdy naszych ochotników.

W tym:

• 10 pożary,
  • 10 MZ,
  • 14 WG.

Także braliśmy udział w zabezpieczeniu ruchu podczas różnych uroczystości:

•  W dniu 28 lutego 2016 r. braliśmy udział w zabezpieczeniu trasy „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych” ,
  •  W dniu 20 maja 2016 r. uczestniczyliśmy w Powiatowym Święcie Strażaków,
  •  W dniu 26 czerwiec 2016 r. uczestniczyliśmy w zabezpieczeniu procesji Bożego Ciała.
  •  W dniu 24 lipca 2016 r. zrealizowaliśmy pokaz sprzętu na festynie parafialnym.
  •  W dniu 30 lipca 2016r. dh. Wojciech Śmierciak oraz dh. Konrad Sopata wzięli udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  • W dniu 21 sierpień 2016 r. braliśmy udział w zabezpieczeniu zlotu turystycznego na Łyżce „Odkryj Beskid Wyspowy”.
  • W dniu 4 wrzesień  2016 r odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze w Świdniku.
  • zawodach wzięli: Hebda Jerzy, Skirliński Paweł, Śmierciak Wojciech ,Trzciński Wojciech, Cabała Jarosław, Bargieł Sławomir, Trzciński Jakub i Skirliński Tomasz zdobywając II miejsce. Serdecznie zawodnikom dziekuje i gratuluje.
  • W dniu 25 pażdziernika wzięliśmy udział w ćwiczeniach powiatowych KSRG.

Wyposażenie jakie posiadamy w OSP Przyszowa, samochody pożarnicze i wiele różnego sprzętu strażackiego, pozwala nam prowadzić działania ratownicze, jak i ratowniczo -  gaśnicze, ratownictwa medycznego, ratownictwa technicznego, drogowego,  usuwanie różnych miejscowych zagrożeń oraz działania zabezpieczające. Ostatnio wzbogaciliśmy się o drabinę wysuwną, wentylator oddymiający, 5 - kompletów ubrań bojowych, 2 - kombinezony ochronne na szerszenie, 2 - uprzęże asekuracyjne, 2 -linki ratownicze, rękawice i kominiarki.

W minionym roku rozpoczęliśmy budowę dodatkowego garażu z pomieszczeniami socjalnymi, wykonaliśmy prace  remontowe  jak i poprawiające funkcjonalność budynku oraz wymieniona została syrena alarmowa, która została zakupiona przez UG w Łukowicy za co serdecznie dziękujemy.

Szanowni Państwo są to ważniejsze wydarzenia roku sprawozdawczego zrealizowanego w dużej mierze przy Waszej pomocy i dzięki Waszemu zaangażowaniu. Niemniej jednak budynek naszej remizy czeka na dalsze prace remontowe, konserwacyjne które są konieczne aby był utrzymany w odpowiednim stanie.

Kończąc pragnę podziękować wszystkim druhom oraz osobom  które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do rozwoju naszej Jednostki  a szczególnie tym którzy  brali udział w akcjach ratowniczych, oraz tym druhom którzy poświęcali swój cenny czas na ćwiczenia a także zawody sportowo-pożarnicze.  Nie chcę wymieniać osób aby kogoś nie pominąć.  Przypominam jeszcze wszystkim czynnym strażakom aby przychodzili i uczestniczyli w spotkaniach szkoleniowych  w naszej remizie, czekamy na propozycje by wprowadzić jakąś większą atrakcyjność ćwiczeń i szkoleń, by przyciągały więcej strażaków.

Naczelnik OSP Przyszowa